27/01-07/04 - Limós (11) : Carnaval

02/03-26/05 - Bonamason (65) : Mustra "La lenga de nosta"

08/03-27/04 - Carcassona (11) : Mustra "Cultura viva : faiseurs de traditions des pays d'Aude et d'Occitanie"

30/03-14/04 - Òut e Garona (47) : Quinzena Occitana

03/04-15/06 - Anglet (64) : Mustra "Perhum de Gema"

04/04 - Bordèu (33) : L'Université Fête les Langues

05-06/04 - Montrejau (31) : Hestau Passa-Pòrts / Viva Tramontana

06/04 - Pau (64) : Estagi parlar dab lo CFPÒC

06/04 - Monenh (64) : Hèstas deu primtemps

06/04 - Laruntz (64) : Finau mondiau deus concors de hromatges bearnés

06/04 - Peçac (33) : Pòrtas dubèrtas de la Calandreta

06-07/04 - Sent Micheu de Dobla (24) : Estagi de vriulon

07/04 - Monenh (64) : 5au Caminada des Vignes

08/04 - París (75) : Jornada d'estudis sus las Lengas regionaus - Situacions e perspectivas

11-13/04 - Sent Pèr de Lèren (64) : Lo Primtemps de l'Arribèra

12/04 - Biost (64) : Conferéncia-batalèra

12/04 - Navarrencs (64) : Conferéncia "Expansion d’une vicomté gasconne: le domaine des Foix-Béarn et ses bastides"

12/04 - Nontronh (24) : L’Enchantada, 11au Jornada deu Cant occitan

12-14/04 - Ibòs (65) : Hestejada de Bigòrra

12-14/04 - Nai e Pau (64) : 4au Encontres Bearn-Aragon de dançaires de bastons

12/04-08/06 - Dordonha (24) : Hestau Paratge

12/04-14/06 - Dordonha (24) e Òut e Garona (47) : Hestau Bastid'Òc

13/04 - Saut de Navalhas (64) : Estrea de la pèça de teatre "Que’s marida, lo Figaro !"

13/04 - Higuèra-Soja (64) : Serada bearnesa

13/04 - Cap Berton (40) : Conferéncia "L'accent, un enjeu de pouvoir"

13/04 - Casteths (40) : Conferéncias dab la Societat de Borda e Memòria en Marensin

13/04 - Tornafuèlha (31) : Estagi de danças de Bigòrra e de danças bascas

13/04 - Prat e Bonrepaus (09) : Serada occitana

14/04 - Viela (64) : Hèira agricòla

18/04 - Anglet (64) : Projeccion "Parfum de Gemme"

18/04 - Sèrra Senta Maria (64) : La Passion cantada en Varetons

18/04 - Albi (81) : Espelida 2018/2019

19-20/04 - Lo Puèi de Velai (43) : 15au encontres de la Meitat

20-21/04 - Sant Bonet de Rioms (63) : Estagi de sonsaina

22/04 - Port-de-Lanne (40) : Matin des traditions gasconnes

23/04 - Riom (63) : Conferéncia sus la collècta de testimònis

26-28/04 - Carcassona (11) : "Carcas...sonne ! Variations sur un patrimoine immatériel"

27/04 - Anglet (64) : Estagi de polifonias gasconas

27/04 - Ahetze (64) : Estagi de danças deu Peitau

27/04 - Laduish (64) : Hestau de las vaths e deus aulhèrs

27-28/04 - Sent Auvenç (87) : 3au Rencontrada

28/04 - Soston (40) : Jornada gascona

28/04 - Moissídan (24) : Dia de Cultura Occitana deu Bornat dau Perigòrd

30/04 - Lescar (64) : Serada de l'Esquireta

30/04-05/05 - Baish Ador (64) : Hestau Xarnegu Eguna